640
0

Інформація щодо проведення індексації щомісячних страхових виплат.

У зв'язку з неодноразовими зверненнями потерпілих на виробництві з питань проведення індексації страхових виплат відділення виконавчої дирекції Фонду від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Первомайську інформує про наступне.
      
Індексація грошових доходів населення - це встановлений чинним законодавством України механізм підвищення грошових доходів населення, який дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
         
Відповідно до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" в редакції від 06.02.2003р. № 491-ІУ, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України, які не носять разового характеру. Зокрема, до таких доходів належать пенсії, стипендії, оплата праці, суми виплат, які проводяться відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника. Індексуються грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
          
Індексація проводиться відповідно до "Порядку проведення індексації грошових доходів населення", який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003г. № 1078 (із змінами, внесеними згідно з постановами КМУ від 17.05.2006 № 690, від 11.07.2007 № 913, від 12.03.2008 № 170, від 25.01.2012р. № 35, від 13.06.2012 № 526)
          
Розмір індексації страхових виплат залежить від індексу зростання споживчих цін на товари і послуги, підвищення загального доходу (страхові виплати, пенсії, стипендії) осіб, які отримують страхові виплати, тому сума нарахованої індексації може змінюватися щомісяця, а в деяких випадках зовсім не нараховуватися.
         
Пунктом 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення" передбачено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація в цьому місяці не проводиться, якщо сума збільшення доходу більше суми індексації, нарахованої в цьому місяці.
         
Пунктом 10 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення" передбачена черговість індексації доходів громадян, а саме: якщо потерпілий на виробництві внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання одночасно отримує:
- страхові виплати і заробітну плату, то в першу чергу індексації підлягає сума заробітної плати;
- страхові виплати і пенсію, то в першу чергу індексації підлягають страхові виплати.
     
Згідно чинному законодавству, відділення ВД Фонду в м. Первомайську проводиться індексація щомісячних страхових виплат в залежності від статусу "працюючий" і "непрацюючий" з урахуванням підвищення грошових доходів кожного.
       
Особам, які отримують страхові виплати, для здійснення індексації щомісячних страхових виплат необхідно своєчасно надавати до відділення Фонду в. м Первомайську відомості про своє працевлаштування, а також про розмір одержуваних пенсій і стипендій.
      
З будь-яких питань, що стосуються індексації щомісячних страхових виплат особам, які отримують страхові виплати, можна отримати консультацію по телефону 6-31-33 або безпосередньо звернутися до відділення Фонду в м. Первомайську.


Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
України в м. Первомайську Луганської області

Обсудить