299
0

За 2013 рік на підприємствах, в установах та організаціях міста, згідно оперативних даних, відбулося 93 випадки виробничого травматизму, внаслідок чого травмовано 93 особи, у тому числі 3 випадки смерті та 1 випадок зі смертельним наслідком. 

Чотири випадки комісією з розслідування не визнані такими, що пов’язані з виробництвом, по ним були складені акти за формою Н-5. Зареєстровано 69 професійних захворювань. Аварій на підприємствах міста Первомайська не було.  

В порівнянні з аналогічним періодом 2012 року на підприємствах міста кількість потерпілих загального травматизму  зменшилась на 12 випадків.

Згідно наданих даних, рівень травматизму найвищий за  видами подій:

  • падіння,  обрушення,  обвалення предметів,  матеріалів, породи, ґрунту тощо - 33 випадки, що становить 37,16 % від загальної кількості випадків,
  • падіння потерпілого - 21 випадок або 23.69 %  від загальної кількості випадків.

Найбільшу кількість нещасних випадків на підприємствах, складають такі, що трапились з організаційних причин – 66 випадків (71%), з яких 44,1% відбулися внаслідок порушення трудової і виробничої дисципліни. З технічних причин сталося 11 випадків (11,83%) та з психофізіологічних причин -16 випадків (17,17%).

Кількість професійних захворювань, в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року, збільшилось на 3 випадки. Найбільше зростання рівня профзахворювань відбулося на шахтах"Гірська" (на 8 випадків) та  "Первомайська" (на 6 випадків).

Професійні захворювання виявлені за професіями: гірник очисного забою -17 випадків професійних захворювань (24,7%), прохідник – 11 випадків (15,9%), гірник підземний – 9 випадків (13%), електрослюсар підземний – 7 випадків (10,2%), машиніст підземних установок – 5 випадків (7,3%) тощо. Кількість професійних захворювань в залежності від стажу роботи у шкідливих умовах розподілені наступним чином:  25-29 років – 22 випадки, 30-34 роки – 15, 20-24 роки – 15, 10-19 років – 10, 35-39 років – 7.

З 69 зареєстрованих у відділенні професійних захворювань – 45 оформлені не працюючими шахтарями. 24 особи  не працюють вже по кілька років, а 21 особи  звільнилися перед оформленням професійного захворювання. З цих 21 працівників у 18 - професійне захворювання виявлено під час звернення до лікувального закладу і тільки у 3 - за результатами медичних оглядів. Це свідчить про те, що частина працівників, які мають невиявлене професійне захворювання, продовжують працювати в шкідливих умовах з метою зберегти своє робоче місце та заробіток, умисно приховують свій дійсний стан здоров’я. 

Основними формами профпатології за 2013р., як і раніше, є захворювання, пов'язані з вдиханням високої концентрації вугільно-породного пилу.

У 2013 році відділенням виконавчої дирекції Фонду в м. Первомайську  проводилася цілеспрямована робота, направлена на запобігання нещасним випадкам на виробництві та  професійним захворюванням. За 2013 рік організовано або взято участь у проведенні 14 семінарів, 8 нарад, 3 засідань за «круглим столом»,  7конкурсів, опубліковано 11 статей  в газеті «Резон» та 5 на сайті "PERVOMAYSK onlіne". Взято участь у 126 засіданнях комісій з перевірки знань з питань охорони праці  працівників підприємств та у 57 засіданнях постійно-діючої комісії з охорони праці. Надано 80 консультацій страхувальникам, прийнята участь в розробці 70 нормативних актів з охорони праці, в розробці профілактичних заходів, а також в вивченні та розповсюдженні позитивного досвіду. Серед підприємств і організацій міста за кошти відділення Фонду розповсюджено 153 нормативних акта та іншої друкованої продукції (плакатів). У минулому році страхові експерти приймали участь у розслідуванні всіх нещасних випадків, які трапились на виробництві, та всіх професійних захворювань.

У 2013 році відділенням виконавчої дирекції Фонду в м. Первомайську проведено навчання 20 фахівців з питань охорони праці.

Для активізації пропаганди профілактичних заходів Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області ініціювало і допомогло в розміщенні на 5-ти автобусах Відокремленого підрозділу «Автобаза» зображення дитячих малюнків, які перемогли в обласному конкурсі до Всесвітнього дня охорони праці, та заклики  до безпечної праці, спрямовані на запобігання  виробничого травматизму та професійних захворювань.

Обсудить