652
0

Щодо соціального захисту інвалідів  праці

Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України зметою виконання статутних завдань та реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича здійснюється відшкодування страхових виплат, які компенсують відповідну частину втраченого заробітку потерпілого. Відшкодування цих виплат провадиться на підставі Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне  страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України станом на 01.11.2013р відшкодовує виплати 2619 потерпілим. Серед цієї кількості потерпілих інвалідність через трудове каліцтво  мають 522 особи.

Сума щомісячної страхової виплати інвалідам трудового каліцтва залежить від ступеня втрати професійної працездатності, встановленого МСЕК, та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров’я.

Інвалідам праці, крім щомісячних страхових виплат, що компенсують відповідну частину втраченого заробітку, призначається пенсія внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Розмір пенсії по інвалідності залежить від групи інвалідності. У разі смерті потерпілого особам, які мають на це право, призначається пенсія у зв’язку із втратою годувальника. Призначення цих пенсій та їх виплата здійснюється Пенсійним фондом України. А витрати на виплату пенсій по інвалідності та пенсій у зв’язку із втратою годувальника відшкодовує Пенсійному фонду України Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

 Коли потерпілому одночасно із щомісячною страховою виплатою призначено пенсію по інвалідності у зв’язку з одним і тим же нещасним випадком, їх сума не повинна перевищувати середньомісячний заробіток, який потерпілий мав до ушкодження здоров’я.   

 

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань

України у м.Первомайську Луганської області 

Обсудить