991
0

Заповнення листка непрацездатності  для відшкодування допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання підприємством


Це цікаво знати

Лікарі можуть робити певні відмітки на лікарняному. Зокрема, у правому нижньому полі лікарняного у графі «Примітка:» лікар здійснює такі записи:
§ у разі тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з ним, — позначка про таке сп’яніння;
§  у разі направлення на санаторно-курортне лікування — номер путівки, дати початку та закінчення путівки, назва санаторно-курортного закладу;
§  у разі направлення на долікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу — номер реабілітаційної путівки, дати початку та закінчення путівки, назва санаторно-курортного закладу.

До речі, про помилки. Помилково вважати, що у лікарняному не може бути виправлень. Так, у разі помилок у тексті здійснюється виправлення тексту, що підтверджується записом «Виправленому вірити», підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності». На бланку лікарняного дозволяється не більше двох виправлень.

Листок непрацездатності працівник надає до відділу кадрів (або табельнику, якщо на підприємстві є така штатна одиниця). Саме він починає заповнення зворотної сторони лікарняного.

У першому розділі проставляється:
- назва підприємства (установи, організації);
- цех (відділ), в якому значиться непрацездатний, його посаду і табельний номер;
- графік роботи такого працівника (постійний, тимчасовий, сезонний);
- період, з якого працівник не працював (дати початку і кінця хвороби), окремо перераховуються дати, що припадають на вихідні і неробочі дні згідно зі ст. 73 КЗпП (через кому);
- дата, з якої працівник приступив до роботи;
- дата заповнення лікарняного, підписи начальника відділу і табельника.

У другому розділі зазначають страховий стаж на день настання непрацездатності. Звертаємо увагу, що: «Застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок»

У третьому розділі  заповнюють реквізити акта про нещасний випадок, складеного комісією з розслідування таких випадків. Третій розділ також завіряється підписом голови комісії або особою, на яку покладено призначення допомоги.

У четвертому розділі бухгалтер підприємства наводить дані про заробітну плату і розраховує середньоденну (середньогодинну) заробітну плату і суму допомоги.


За довідками звертатися за тел. 6-47-83
 

 

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
від нещасних випадків на виробництві та професійних
захворювань України в м. Первомайську

Обсудить