655
0

    Минуло два роки з початку дії Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Відповідно відбулися зміни і у нормативно-правових актах Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Однак, при цьому основні статутні напрями діяльності Фонду залишилися незмінними.

  Головними завданнями Фонду були і залишаються профілактика нещасних випадків, реабілітація потерпілих та відшкодування шкоди постраждалим на виробництві та членам їх сімей, що мають на це право. Однак, ефективна і результативна робота в цих напрямах неможлива без стабільного і регулярного наповнення бюджету Фонду за рахунок страхових коштів, що поступають від роботодавців.

   Після вступу в дію зазначеного Закону, контроль щодо збору страхових внесків та своєчасність їх сплати покладено на Пенсійний фонд України, в той же час спеціалістами по роботі з роботодавцями робочих органів виконавчої дирекції Фонду повинні здійснюватись заходи, направлені на ліквідацію заборгованості по сплаті страхових внесків, яка виникла станом на 01.01.2011 року. Разом з тим, проводиться моніторинг і надається практична допомога страхувальникам у питаннях правильності встановлення класів професійного ризику виробництва з урахуванням виду економічної діяльності, а при необхідності – перевірки достовірності поданої страхувальниками інформації щодо розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності та зміна класу ризику.

   Робота, яку проводять спеціалісти відділення по роботі з роботодавцями у питаннях виконання доходної частини бюджету, на перший погляд, полегшилася, адже контроль за сплатою єдиного внеску на соціальне страхування здійснює Пенсійний фонд. У той же час, поряд із необхідністю вжиття відповідних заходів щодо стягнення заборгованості минулих років, підвищується відповідальність за своєчасне та правильне визначення основного виду діяльності та класу професійного ризику виробництва страхувальника – від чого залежить розмір єдиного соціального внеску, а також достовірність відповідних показників Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.


Відділення виконавчої дирекції
Фонду в м. Первомайську

Обсудить