1233
0
Щоб гідно жити в сучасному суспільстві, особистість повинна бути компетентною в різних сферах діяльності. Щоб гідно жити в сучасному суспільстві, особистість повинна бути компетентною в різних сферах діяльності. Удосконалення загальної середньої освіти спрямоване на переорієнтацію процесу навчання на розвиток особистості учня, навчання його самостійно оволодівати новими знаннями. Сучасна молода людина об'єктивно змушена бути більш мобільною, інформованою, критично і творчо мислячою, а значить і більш мотивованою до самонавчання і саморозвитку. Педагогічний колектив Первомайської багатопрофільної гімназії вирішив переглянути підходи до організації навчально - виховного процесу та розпочати роботу над розвитком ключових компетентностей учня, приділивши особливу увагу розвитку загальнокультурної (комунікативної) компетентності учнів.Організовуючи освітньо - виховну роботу щодо формування ключових компетентностей учнів, Первомайська багатопрофільна гімназія розпочинає працювати над актуальною загальногімназійною експериментально - методичною проблемою: „Формування загальнокультурної (комунікативної) компетентності учнів в умовах педагогічної системи гімназії".

18 грудня 2008 року у Первомайській багатопрофільній гімназії пройшов установчий семінар з цієї теми.

У роботі семінару приймали участь: Б. А. Дьяченко - кандидат педагогічних наук, доцент, проректор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з науково - педагогічних питань, науковий керівник з питань експерименту Первомайської багатопрофільної гімназії, А.В. Фомічов - начальник управління освіти Первомайської міської ради, Д.І. Козаченко - завідуюча методичним кабінетом управління освіти, спеціалісти управління освіти та методисти міського методичного кабінету, адміністрація та вчителі Первомайської багатопрофільної гімназії.

Для участі у роботі семінару було запрошено заступників директорів: Первомайського професійного ліцею, Золотівської багатопрофільної гімназії, Гірської багатопрофільної гімназії, Первомайської спеціалізованої школи № 6, Первомайських загальноосвітніх шкіл № 1, № ЗО, Попаснянської загальноосвітньої школи № 35.

Роботу семінару розпочав Б. А. Дьяченко - проректор Луганського ОІГШО, який розкрив структурно - функціональну модель розвитку навчально - виховного процесу в умовах експерименту та висвітлив компетентнісний підхід щодо індивідуальної навчальної діяльності учнів.

Начальник управління освіти Фомічов А.В. розповів про розвиток закладів освіти у нашому місті.

Завідуюча міським методичним кабінетом Козаченко Д. І. висвітлила питання стосовно рівня компетентності та професіоналізму вчителя - як одну з найважливіших умов підвищення якості освіти .

Директор Первомайської багатопрофільної гімназії Богачов О.П., заступники директора з навчально-виховної та виховної роботи Мартинова В.П., Зінченко М.В. та Кошлань М.В. розкрили підходи до формування компетентностей учнів в умовах педагогічної системи гімназії. Психологом гімназії Черкасовою І.В. було визначено модель психолого - педагогічного супроводу розвитку учня при формуванні ключових компетентностей. Керівники методичних комісій гімназії Турченюк І.В., Грідіна Т.А., Вєтрова М.Я., Цикалова Л.В. розкрили рівень розвитку ключових компетенцій учнів Первомайської багатопрофільної гімназії на початку експериментальної роботи.

Можливо зараз багато громадян України вважають, що їх країна переживає важкі часи, але в той же час це - час великих можливостей, час вибрати вірний напрямок у житті. Отже, домінантою освіти у Первомайській багатопрофільній гімназії, завдяки експериментальній роботі, стають володіння випускниками гімназії ключовими компетентностями, а саме загальнокультурною (комунікативною) компетенцією, інформаційною обізнаністю, здатністю до самовдосконалення, творчим ставленням до будь - якої діяльності: навчальної, соціальної, професійної. Бо саме набутий у гімназійному житті досвід слугує подальшій реалізації та соціалізації випускників, котрі працюють і навчаються як в Україні, так і в різних куточках світу.

Цього року Первомайській дитячій громадській організації «Веселкова країна» виповнюється 10 років.

19 грудня 2008 року в актовій залі Первомайської спеціалізованої школи І-ІП ступенів № 6 відбулося свято «Веселковій - 10 років!». Свято зібрало делегації «лугарів» усіх 17 шкільних організацій міста Первомайська.

Особливо приємний Первомайським «лугарям» приїзд гостей з Луганського обласного центру розвитку дитячого руху «Лугарі»: начальника методичного відділу Соколок Олесі Олександрівни і методиста Петлюченко Алли Вікторівни. Олеся Олександріва привітала Первомайське відділення ЛОДГО «Лугарі» зі святом і повідомила, що за підсумками обласної рейтингової програми «Зроби крок» Первомайці зайняли III місце, а за підсумками участі в добродійній акції «Мі поруч» - IV місце.

«Веселкову» з 10-річним ювілеєм привітала агітбригада «Лугарі» Центру позашкільної освіти, які розповіли про свою роботу.

Сьогоднішні «Лугарі» - це діти-активісти. У своїй діяльності вони йдуть за 9 напрямами - Дорогами. Крокуючи Дорогою до Батьківщини, хлопці пізнають історію свого народу. Крокуючи Дорогою роду, «лугарі» пам'ятають, що сім'я для людини те саме, що для дерева коріння. Дорога науки і освіти дає можливість отримати знання, які є спадщиною людства. Дорогою гармонії людини і природи учні йдуть все своє життя, їх завдання: пам'ятати, що правнуки мають право на чисте повітря, питну воду і родючу землю. На Дорозі до себе діти вчаться розглядати повсякденні труднощі як можливість працювати над собою і набувати життєвого досвіду. Подорожуючи Дорогою краси, «лугарі» розвивають свій художній смак і творчі здібності. На Дорозі здорового способу життя діти пам'ятають, що здоров'я - це дар, яким нагородила їх природа. І здоров'я нащадків залежить лише від них самих. Крокувати Дорогою до майстерності їм допомагають працьовитість, енергія творчості. Дорогою друзів їм допомагають йти відчуття дружби і взаєморозуміння. Вони з радістю зустрічають добрих друзів, які на все життя, що залишилося, залишають в душі добрий слід.

«Лугарів» поздоровляли зі святом танцювальний колектив «Калинка» Центру позашкільної освіти, вокальний ансамбль «Шанс».

За підсумками міської рейтингової програми «Зроби крок» у 2008 році І місце зайняла Золотівськая багатопрофільна гімназія; II місце - спеціалізована школа I-III ст. № 6 і III місце - Первомайська гімназія. Грамоти переможцям вручав начальник управління освіти Фомічов Анатолій Володимирович.

23.12.2008 року на базі Первомайської спеціалізованої школи І-ІП ступенів № 6 пройшов суперфінал І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року - 2009".

У конкурсі прийняли участь вчителя іноземної мови чотирьох навчальних закладів нашого міста: Фаорова О.Ю. - вчитель англійської мови Первомайської багатопрофільної гімназії, Нікітченко О.С. - вчитель англійської мови Первомайської спеціалізованої школи І-ІП ступенів № 6, Данькова Л.В. -вчитель англійської мови Гірської багатопрофільної гімназії та Михайлова О.М. — вчитель французької мови Золотівської багатопрофільної гімназії. У суперфіналі були такі завдання: візитна картка, конкурс-експромт та гімн професії.


За сумою набраних балів були визначені переможці.

І місце посіла Нікітченко О.С. - вчитель англійської мови Первомайської спеціалізованої школи І-ІП ступенів № 6,
II місце - Данькова Л.В. - вчитель англійської мови Гірської багатопрофільної гімназії,
III місце поділили Фаорова О.Ю. - вчитель англійської мови Первомайської багатопрофільної гімназії та Михайлова О.М. - вчитель французької мови Золотівської багатопрофільної гімназії.

Зі словами привітання до переможців звернувся начальник управління освіти Фомічов А.В., завідуюча міського методичного кабінету Козаченко Д.І., голова міському профспілки працівників освіти і науки Вертеленко О.Г.

Переможці були нагороджені грамотами, подарунками та грошовими преміями.
Суперфінал міського туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року - 2009" пройшов урочисто, за участю педагогічної громадськості.

Міський конкурс „Учитель року - 2009" проходив у три етапи. На першому етапі учасниками конкурсу до оргкомітету були надані матеріали з досвіду роботи, опис та презентація власного досвіду. Під час другого етапу, який проходив 16.12.2008 року на базі міського методичного кабінету, були передбачені наступні конкурсні завдання: презентація конкурсантами власного досвіду, екзамен з фахової підготовки, майстер-клас „Я роблю це так". На третьому етапі, що пройшов 19.12.2008 року на базі Первомайської спеціалізованої школи І-ІП ступенів № 6, кожен учасник-учитель проводив урок, тема і клас якого були визначені напередодні жеребкуванням.

Оцінювання конкурсних завдань відбувалося за бальною системою після кожного конкурсного завдання з урахуванням специфіки навчальної дисципліни, рівня педагогічної майстерності, ерудиції, дотримання конкурсантами регламенту та вказівок членів журі, техніки безпеки тощо. При цьому враховувався творчий підхід учасників щодо використання сучасних педагогічних інноваційних технологій, здатності продукувати власні, а також вміння аналізувати шляхи і способи досягнення результатів навчально-виховного процесу й оцінювати їх ефективність.

20 грудня 2008 р. у рамках міської учнівської спартакіади був проведений фестиваль спортивних ігор: баскетболу серед учнів 7-9 класів, настільного тенісу (5-11 кл.), шахів (5-11 кл.).

Фестиваль спортивних ігор проводився з метою масового залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою; популяризації баскетболу, настільного тенісу, шахів; виявлення найкращих гравців. У змаганнях взяли участь команди учнів всіх загальноосвітніх навчальних закладів міста і проводились за олімпійською системою.

Переможцями змагань з баскетболу стали команди СШ № 6 (директор Мельников М.Є.), ЗШ І-ІІ ст. № 5 (директор Радченко О. І.), Золотівської багатопрофільної гімназії (директор Радченко О. А.).

Найкращими у змаганнях з настільного тенісу були команди Первомайської багатопрофільної гімназії (директор Богачов О. П.), ЗШ І-ІП ст. № 22 (директор Черкасе В.М.), ЗШ І-ІІ ст. № 15 (директор Коломійцев В.М.).

У змаганнях з шахів найкращими гравцями стали учні ЗШ І-ІП ст. № 30 (директор Заїка В. М.), Золотівської багатопрофільної гімназії (директор Радченко О. А.), ЗШ І-ІІ ст. № 35 (директор Кучковська Т. М.).

Змагання пройшли без травм учнів та скарг від сторін учасників змагань.
Переможці, які посіли І, II, III місця були нагороджені грамотами управління освіти Первомайської міської ради.

Заступник міського голови Ю.Г.Ловягін
Обсудить