561
0

Відповідно до частини другої статті 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне  страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків від 27.04.2007р №24 «Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат» передбачене перерахування розміру сум щомісячних страхових виплат. 


Перерахування здійснюється щорічно з 1 березня із застосуванням коефіцієнту підвищення страхових виплат за умови зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки. Коефіцієнт підвищення встановлюється за даними Державного комітету статистики.

Перерахована станом на 1 березня сума щомісячної страхової виплати визначається, як частка від відкоригованого на встановлений коефіцієнт підвищення середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров’я, з урахуванням відповідного ступеня втрати професійної працездатності. У разі коли потерпілому одночасно із щомісячною страховою виплатою призначено пенсію по інвалідності у зв’язку з одним і тим самим нещасним випадком або професійним захворюванням, сума щомісячної страхової виплати та пенсії не повинна перевищувати відкоригований середньомісячний заробіток потерпілого. Тому, сума перерахованої щомісячної страхової виплати та пенсії по інвалідності обмежується відкоригованим на коефіцієнт підвищення середньомісячним заробітком потерпілого.

При цьому відкоригована середньомісячна заробітна плата не може перевищувати максимальну величину (граничну суму) заробітної плати (доходу), з якої сплачується єдиний соціальний внесок.

З 1 березня 2013р суми щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей підвищено на 14,9%.

 
 
 

Відділення ВД Фонду ССНВ у м.Первомайську Луганської області

Обсудить