627
0

У сонячний березневий день учні Тошківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 відвідали музей «Молодої гвардії» в місті Краснодоні.

Коли приїздиш до цієї місцевості, розумієш, що Краснодон – особливе місто, воно унікальне, такого більш немає ніде в світі, бо саме тут народилися і виросли сміливі юнаки і дівчата, котрі своєю любов'ю до рідної землі, яку поставили вище за власне життя, уславили рідний край на весь світ.

Тому ми із великим задоволенням слухали розповідь робітників музею про дитячі роки молодогвардійців, їх героїчну боротьбу в окупованому фашистами Краснодоні.

Нас вразило те, що це були звичайні хлопчики і дівчата, які в дитинстві нічим не відрізнялись від своїх однолітків. Діти шахтарів. Вони мали візні інтереси і вподобання, але всіх їх об’єднувала велика любов до рідної Батьківщини. Тому в загрозливий, небезпечний для країни час вони зробили єдиний можливий для себе вибір: не коритися, а чинити активний опір гітлерівським загарбникам.

Численні виразні експозиції музею допомогли нам відчути загрозливу атмосферу окупованого фашистами міста. Ми читали оригінали звернень «нових хазяїв» до місцевих мешканців, їхні розпорядження щодо утвердження нових правил поводження городян у місті, які за несуттєві порушення цих вимог передбачали лише одне покарання – розстріл. Тому ще більше вражає сміливість краснодонської молоді, що в небезпечних, нелюдських умовах протидіяла жорстокому ворогу.

Ми бачили листівки, написані молодогвардійцями, в яких вони інформували городян про події на фронтах війни і утверджували віру своїх земляків у перемогу радянських військ.

Боляче відгукнулась в наших серцях розповідь про трагедію, яка сталася з учасниками підпільної молодіжної організації.

І в той же час відчули великий подив: де знаходили вони сили, щоб гідно пройти через всі випробування, що випали на їхньому життєвому шляху.

Після ознайомлення з музейними експозиціями ми, затамувавши подих, подивилися документальний фільм, присвячений підпільній організації «Молода гвардія».

Цей фільм нікого не залишив байдужим. Декілька хвилин після завершення фільму в залі панувала тиша, і лише згодом почулися оплески. Можливо, так юні глядачі хотіли висловити свою пошану і вдячність юним захисникам Краснодону.

Життя і боротьба молодогвардійців – для нас це яскравий приклад прояву патріотизму і справжнього героїзму наших земляків. Такі змістовні екскурсії підносять людину і залишають враження на все життя.

Адміністрація школи, вчителі та учні вдячні за організацію такої змістовної екскурсії :
Директору шахти «Тошківська» Шикер Миколі Євгеновичу;
Профспілковому комітету шахти та його голові Омельчуку Миколі Андрійовичу;
Голові Первомайської міської організації Партії регіонів Гарбузу Василію Григоровичу;
Заступнику голови Тошківської селищної ради Горовому Андрію Вікторовичу.


Источник: "Виконавчий комітет Первомайської міської ради"

Обсудить