722
0

28 лютого в Центральній  бібліотеці для дітей  м. Первомайська пройшов семінар для бібліотечних працівників Первомайської міської ЦБС на тему «Читач – дитина у контексті часу».


Головне завдання сучасних бібліотек – залучити більше користувачів до читання та відвідування бібліотек. Бібліотеки світу досить творчо  підходять до втілення цієї задачі в життя: створюють в бібліотеках клуби за самими вибагливими інтересами, проводять молодіжні вечори в бібліотечних кафе та багато чого, часто, навіть шокуючого: дискусійний винно-книжковий клуб, концертну залу в бібліотеці, міні-гольф,  школу магії в бібліотеці, майстерні з виготовлення гоків (маріонеток зі старих шкарпеток).Бібліотекарі виходять на вулиці, пропонують книги безпритульним, створюють міні-бібліотеки у маленьких шпаківнях… все задля того, аби мешканці сіл і міст читали.


Завідувач ЦДБ Бідюк Н.К. запропонувала колегам розглянути питання щодо пошуку нових , менш шокуючих форм обслуговування користувачів, які б відповідали потребам громадян нашої громади. Наприклад: бібліотечний квест – гра з інтелектуальними, літературними завданнямифлешбук –  відкриття сторінки в соціальній сеті для реклами однієї книги; лектриси -  голосне читання в бібліотеці; участь бібліотек в конкурсах, які пропонують в Інтернеті бібліотечні та літературні сайти тощо.


Інноваційними знахідками ЦДБ поділилася з  колегами бібліотекар читального залу  Серебрянська О.О. На розгляд   учасників семінару були представлені маленькі родзинки, по проведенню бібліотечних заходів.  


Кожна бібліотека-філія для дітей  ділилася своїми ідеями, надбаннями, методами та формами роботи, планами і засобами їх втілення.


Методист Гереліс В.М. розкрила тенденції розвитку бібліотек в 2013 році. Були надані методичні рекомендації,  а  підсумок семінару і взагалі роботи бібліотечної системи в 2012 році підвела директор ЦБС Забірко Л.І.Источник: "Виконавчий комітет Первомайської міської ради"

Обсудить