1124
0

Інвалідам трудового каліцтва на підставі Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне  страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України призначається для відшкодування щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого. Відповідно до частини першої статті 34 зазначеного Закону, сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров’я.

Крім того, відповідно до законодавства про пенсійне забезпечення,  Пенсійним фондом України провадиться призначення та виплата пенсій внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв’язку із втратою годувальника, з наступним відшкодуванням цих витрат Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Розмір пенсії по інвалідності залежить від групи інвалідності.

Коли потерпілому одночасно із щомісячною страховою виплатою призначено пенсію по інвалідності у зв’язку з одним і тим же нещасним випадком, їх сума не повинна перевищувати середньомісячний заробіток, який потерпілий мав до ушкодження здоров’я.   Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
від нещасних випадків на виробництві та професійних
захворювань у м.Первомайську Луганської області
Обсудить